Haber

Tanju Özcan’ın sözleri gündem oldu! İYİ Parti’den ‘Mansur Yavaş’ açıklaması!

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Mansur Yavaş önce Meral Akşener’in adaylık teklifini kabul etti ve Meral Hanım masadan kalktı. Ardından Meral Hanım’a siyasi kazık attı” açıklamalarını reddeden, “Özcan’ın burada tekrar etmeye gerek duymadığımız iddiaları tamamen asılsızdır.” söz konusu.

YETER Partisi Sözcüsü Kürşad Güçlü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bir yazıyla dile getirdiği “Mansur Yavaş önce Meral Akşener’in adaylık teklifini kabul etti ve Meral Hanım masadan kalktı. Ardından Meral Hanım’a siyasi kazık attı” sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. televizyon program. .

‘İDDİA EDENLER TAMAMEN YANLIŞTIR’

Özcan’ın ifadelerini yalanlayan Güçlüli, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Özcan’ın burada tekrarlamayı lüzum görmediğimiz iddiaları tam bir palavradır. Genel Liderimiz Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin başından beri takındığı tavır ve değerlendirmelerin Genel Kurul’da ortaya konduğunu önemle belirtmek isteriz. milletimizin önünde yine tam bir şeffaflık içinde milletinin sesi olmak adına.Bu amaçla Genel Başkanımızın hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na adaylığına yaptığı tarihi davet dışında. 3 Mart 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı’na, 6 Mart 2023 tarihinde ise Başkan Yardımcısı’nın etkin/yetkili olmasına ilişkin önerilerini sunmuştur. Ortaya atılan tüm iddialar asılsızdır.”

MANSU YAVAŞ’IN ÖNÜNDEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Özcan’ın iddiasına sert bir dille yanıt verdi.

Özcan için Gültekin “Böyle mesnetsiz açıklamalara ve dedikodu siyasetine daha fazla zaman ayıracak vaktimiz yok. Hayal dünyasının esaretindeki bireylere hitap ederek daha fazla maliyet katmak gibi bir niyetimiz yok. Bu anlayışın düzelmesi ümidiyle konuyu burada sonlandırıyoruz. yayılırsa siyasi mikroplar yok olur” dedi.ifadesini kullandı.

bayathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu