Ekonomi

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Bursa’daki yol genişletme çalışmalarını inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Çalı Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yolda genişletme çalışmalarının ikinci etabında incelemelerde bulundu.

Bazı açılış ve programlara katılmak üzere kente gelen Uraloğlu, Çalı Yolu’ndaki çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Uraloğlu, bugün Bursa’da Ankara-Bursa Yüksek Hızlı Tren Sınır inşaatında incelemelerde bulunarak Demirtaş OSB Kavşağı’nı hizmete açtıklarını hatırlattı.

Çalı Yolu’nun Bursa için değerine dikkat çeken Uraloğlu, şöyle konuştu:

“2,3 kilometrelik kısmı tamamlayıp trafiğe açtık. Oradaki memnuniyeti gördük ve Büyükşehir Belediyemiz ile gerekli iş birliğini yaparak 3 kilometrelik kısmın daha ihalesini yaptık. İnşallah yaklaşık 5-5,5 kilometrelik kısmı da bitireceğiz. Ocak ayı sonunda da trafiğe açacağız. Gerisini planlıyoruz. İnşallah bunu da tamamlayıp trafiğe açarız. İlimizdeki yöneticilerimizle birlikte gerekli çalışmaları planlayarak yolumuza devam edeceğiz. Sloganımız belli. ‘Durmak yok yola devam’ diyoruz. Allah’ın izniyle bu şekilde devam edeceğiz. Şimdiden iyi şanslar diliyorum.”

Uraloğlu’na Vali Mahmut Demirtaş, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu