Ekonomi

Bayburt’ta Elektrikli Araç Güç Santrali Üniteleri Üretecek Fabrikanın Temeli

500 kişinin istihdam edileceği elektrikli araçların santral ünitelerinin üretileceği fabrikanın temel atma töreni Bayburt’ta gerçekleştirildi.

Bayburt Sanayi Organize Bölgesi’nde düzenlenen törende Vali Cüneyt Epcim, Bayburt’ta bugüne kadarki en büyük yatırım projesine imza atmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bir yıl içinde üretime geçmesi hedeflenen fabrikada kademeli olarak 500 kişinin istihdam edileceğini belirten Epcim, “150 kişiden başlayarak kademeli olarak 500 kişinin çalışabileceği bir teknoloji üssü oluşturma hedefi var. Önemli bir tesis. elektrikli araçların enerji istasyonlarının ünitelerinin nerede üretileceği ortaya konulacak.” söz konusu.

Kripto Karbon Enerjisi Yönetim Kurulu Lideri Hasan Karaozan, firma olarak çok değerli bir yatırımı en kısa zamanda Bayburt’a kazandıracaklarını vurguladı.

Yatırımın Bayburt için çok önemli bir proje olduğuna işaret eden Karaozan, “Burada 500 civarında istihdam olacak. Bayburt’a teknoloji üssü havası veriyor. Biz buna başladıktan sonra elektrikli bisiklet fabrikası fikri de gündeme geldi. Bayburt’a da çekmeye çalışıyoruz inşallah. Bu projelerin Bayburt’a çok önemli katkılar sağlayacağını umuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu